مراقبت از مو را جدی بگیرید چرا که نیمی از زیبایی، داشتن موهای سالم و زیباست. اگر با رفتن به استخر موهایتان تغییر رنگ می دهد و کاهی سبز می شود بهتر است از این نکات برای مراقبت از موها در برابر کلر استخر بهره مند شوید. دکتر جسیکا کرانت، متخصص پوست در مرکز لیزر و جراحی پوست نیویورک می گوید، هنگامیکه مس در تماس با ساقه مو اکسید می شود، یک ته رنگ سبز ایجاد می کند که مخصوصا در موهای بور، قابل مشاهده است.او می گوید: کلر بخاطر اینکه چربی های طبیعی موها و پوست سرتان را از بین می برد، موهایتان را خشک و بی روح می کند و این اتفاق باعث می شود تا موهایتان، نرمی شان را از دست بدهند و زبر و سیخکی شوند. یعنی اینکه کلر، جنس موهای شما را سفت و خشن کرده، درخشندگی اش را کاهش می دهد و رنگ موهایتان را نیز از بین می برد. اما نگران نباشید. ما نحوه محافظت از موها در برابر کلر را می دانیم. بنابراین می توانید به لذت بردن از شنا در روزهای آفتابی و همچنین موهای زیبایتان ادامه دهید.موهایتان را با آب تازه بشویید

هدف این است که آب استخر را از تاثیر مستقیم روی موهایتان دور نگه دارید. موهایتان را قبل از شیرجه زدن، با آب تازه خیس کنید، تا تماس مستقیم آب استخر با موهایتان، کمتر شود. برای شستشوی مجدد در طول و بعد از شنا، در طول روزهایی که بمدت طولانی در استخر هستید، هر نیم ساعت یکبار دوش بگیرید.

موهایتان را با روغن نارگیل بپوشانید

روغن نارگیل (یا روغن موی مورد نظر شما) موها را با یک سپر مقاوم در برابر آب می پوشاند که در برابر کلر و مس از آن محافظت می کند. برای جلوگیری از آسیب کلر به موهایتان، اجازه دهید که روغن در زمان شنا روی سرتان بماند.

کلاه شنا بپوشید

کلاه شنا فقط برای افراد حرفه ای نیست. اگر موهای شما بطور طبیعی خشک هستند، تحت درمان های شیمیایی هستند یا در حال حاضر از ابزارهای حرارتی مو، آسیب دیده اند، کلاه شنا اهمیت بیشتری پیدا می کند. کار بر روی موهای ضعیف تر، قوی تر عمل می کند!

از نرم کننده بیشتری استفاده کنید

در طول هفته ها قرارگیری در معرض کلر سنگین، استفاده بیشتر از نرم کننده، قبل از شنا از مو محافظت خواهدکرد، و بعد از شنا آن را ترمیم می کند. او هم چنین توصیه می کند که برای هیدراتاسیون و درخشش بیشتر موها، از درمان های ترمیمی با روغن داغ و نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

طبیعی باشید

خانم ها، لطفا ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو را کنار بگذارید. اجازه دهید که موهایتان در معرض هوا خشک شوند و در برابر وسوسه امتحان یک رنگ موی جدید در تابستان هم مقاومت کنید. کرانت می گوید: همین اقدامات شما، کوتیکول موهایتان را تاحد ممکن نرم نگه می دارد، و در نتیجه به ساقه مو کمک می کند در برابر نفوذ کلر خشن و مس سبزکننده، مقاومت کند.