افرادی که دچار اضافه وزن و یا چاقی هستند عمدتا روی موضوعاتی چون مصرف خوراکی‌های سالم، اعتماد به نفس، میزان خواب و نیز خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل دیابت یا حمله قلبی متمرکز می‌شوند اما در ارتباط با کاهش وزن برخی مسائل روانی و اجتماعی نیز وجود دارند که اغلب افراد از آن غافل می‌شوند در حالی که در نظر داشتن آنها شما را در دستیابی به موفقیت یاری می‌دهد. روزنامه هافینگتن پست در این مقاله سه نکته مهم در همین رابطه را یادآوری می‌کند:– وزن شما یک شبه تغییر نمی‌کند.با توجه به اینکه اضافه وزن موجب ناامیدی و افسردگی بسیاری از افراد چاق می‌شود، این اشخاص باید مخصوصا در ابتدای راه این واقعیت را در نظر داشته باشند که کاهش وزن یک شبه اتفاق نمی‌افتد و مدت زیادی برای این تغییر وقت لازم دارند و باید در برنامه‌های خود شامل رژیم غذایی صحیح و فعالیت بدنی استقامت کنند و صبور باشند تا به نتیجه برسند.

– روابط اجتماعی‌تان احتمالا دستخوش تغییر می‌شوند.

بعد از اقدام شما برای کاهش وزن ممکن است دوستان کمتر و یا بیشتری پیدا کنید. بعضی از دوستانتان ممکن است به شما حسادت کنند و شما را ترک کنند. اما نگران نشوید و ادامه دهید.

– برای اظهارنظر دیگران نیز آماده باشید.

زمانی که ظاهر شما به دنبال کاهش وزن تغییر می‌کند به خاطر داشته باشید که ممکن است با جلب توجه و اظهارات دیگران مواجه شوید. این نظرات ممکن است مثبت یا منفی باشند پس خود را آماده کنید. اما مطمئن‌ترین شیوه برای ادامه دادن، مشورت گرفتن از یک متخصص است.